Rąstiniai namai pasižymi unikaliu eksterjeru ir yra ilgaamžiai. Be to šiandien vėl grįžtama prie natūralių, ekologiškų medžiagų. Rąstinio namo projekcija ir statyba skiriasi nuo įprastų plytinių namų, todėl naudinga aptarti projektavimo etapus ir kitas ypatybes, kurias apima rąstinių namų projektai.
Trys projektavimo etapai
Kaip ir visos statybos, taip ir iš rąstų statomi namai turi tris projektavimo etapus: techninę, konstrukcinę projekto dalis bei patį statybų procesą. Techninė projekto dalis apima leidimo gavimą statybai (tuo dažniausiai rūpinasi patys klientai), rengiamą statybų projektą, taip pat sprendžiamą statybos medžiagų klausimą: ar apdailos priemonėmis rūpinsis įmonė „Astreta" ar patys užsakovai. Suderinus visus techninius klausimus prasideda konstrukcinė projekto dalis. Šiame etape yra atliekami specialūs skaičiavimai tam tikroms namo dalims: turi būti suderinamas pamatų, sienų, stogo aukštis, plotis, storis. Apgalvojamos ir kitos detalės. Reikia pabrėžti, kad techninis ir konstrukcinis projektai yra glaudžiai susiję, todėl jie yra tvirtinami kartu. Galiausiai, patvirtinus projektines dalis, galima pradėti rąstinio namo gamybą ir statybą..
Gamybos procesas: greitas, tačiau reikalaujantis daug atidumo
Pats gamybos procesas, palyginus, yra gana greitas (gali trukti nuo 1 iki 2 mėnesių), tačiau jis reikalauja didelio atidumo ir profesionalumo. Šiandien ES aplinkosaugos standartai pakoregavo prieš tai buvusias taisykles ir mūsų įmonės „Astreta" siūlomi namų projektai yra paremti naujomis pataisomis. Dabar gyvenamieji namai statomi A klasės, nuo 2018 metų jie bus A+. Tai reiškia, kad namai yra ne tik apšiltinti, bet juos projektuojant ir statant atsižvelgiama į sienų pjūvius, šilumos varžtų reikalavimus ir kt.
Didelis dėmesys skiriamas statybos medžiagai – medžiui. Mediena turi būti tinkamai paruošiama: reikia ne tik supjauti rąstus į tam tikrą masę, bet ir juos išdžiovinti (drėgmė gali siekti 14 – 16 %). Tai atlikus, rąstai yra skersuojami, obliuojami, sukuriami specialūs sujungimai. Rąstiniai namai yra gaminami iš pušies, todėl mediena būtinai turi būti impregnuojama, dažoma. Tai apsaugo nuo drėgmės, išorinio aplinkos poveikio, šviesi mediena ilgiau išlaiko savo natūralią išvaizdą.
Namas per 4 mėnesius?
Dažniausiai, vienas pagrindinių klientams kylančių klausimų yra: per kiek laiko paruošiami ir įgyvendinami namų projektai, kitaip tariant kiek trunka pasistatytirąstinį namą. Žinoma, tai priklauso nuo namo dydžio (2 ar 4 kambarių) bei pačio projekto: ar jis parenkamas iš „Astreta" siūlomų projektų variantų, kurie jau turi architektūrinius brėžinius, ar norite kurti individualų pastato planą. Laikotarpis, apimantis techninę, konstrukcinę ir gamybos dalis, trunka maždaug nuo 1,5 iki 2,5 mėnesio.
Profesionalams statyba yra gana aiškus procesas, nes rąstai yra spynuojami, dėliojami lego kaladėlių principu. Taigi, padarius sienas, priklausomai nuo projekto išpildymo plano, yra dedamas stogas, langai. Įmonė „Astreta" suteikia visišką laisvę klientui, todėl jis gali rinktis, ar namo statybos procesą užbaigsime mes ar pats užsakovas. Taip pat: ar bus naudojamos mūsų ar jūsų statybinės medžiagos (išskyrus rąstus). Statybos procesas gali trukti 1 – 2 mėnesius. Jeigu visi derinimo klausimai vyksta operatyviai, namas Jūsų sklype gali atsidurti vos per 4 mėnesius.
Rąstiniai namai niekada neprarado ir, panašu, greitu metu tikrai nepraras savo populiarumo. Tai – ne tik gamtai draugiškas statinys, bet ir itin ilgaamžis pasirinkimas. Susisiekite su mumis ir susitarkite dėl savo rąstinio namo projekto!